Kuidas hoida lemmiku karv terve ning säravana talvehooajal?

05.01.2024

Kuidas hoida lemmiku karv terve ning säravana talvehooajal?

Talvised ilmastikuolud võivad olla karmid mitte ainult meile, vaid ka meie neljajalgsetele sõpradele. Siin on mõned praktilised nõuanded, kuidas tagada oma lemmikule tervislik ja särav karv ka talvekuudel.

Regulaarne karva harjamine:

Talveperioodil suureneb paljudel lemmikutel karva väljalangemine ning toimub karvavahetus. Igapäevane kammiga harjamine aitab eemaldada lahtist karva ja ennetada selle matistumist. Lisaks stimuleerib harjamine vereringet, mis aitab hoida karva tervena.

Tervislik toitumine:

Toitumine mängib karvkatte seisundis olulist rolli! Veendu, et sinu lemmik sööks kvaliteetset ja tasakaalustatud toitu, mis sisaldab vajalikke toitaineid, sealhulgas oomega-3 ja oomega-6 rasvhappeid, mis aitavad säilitada karvkatte sära.

Vajadusel anna talle juurde toidulisandeid, et ta saaks kõik vajalikud toitained kätte.

Väldi liigset vannitamist:

Talvel on õhk tihti väga kuiv, nii õues kui toas. Kuivus mõjutab ka meie lemmikute naha niiskustaset. Seetõttu võiks vältida liigseid pesupäevi, kuna nii võid lemmiku nahast eemaldada liiga palju loomulikke õlisid, mis aitavad säilitada tema karva niiskust.

Kui lemmik on väga must ja pesu on hädavajalik, siis kasuta niisutavat šampooni ja palsamit.

Lühem karv talvehooajaks:

Kui karvkatte eest hoolitsemine käib üle jõu, siis võib olla vajalik lemmiku karv lühemaks lõigata. See vähendab valusat matistumise riski ja hõlbustab karva hooldamist. PS! Sellisel juhul tuleks kindlasti tagada lemmikule lisasoojuse allikas nii puhkamise kui ka jalutuskäikude ajaks.

Enne drastilisi karvkatte muutusi soovitame käia külas meie tublidel PetCity groomingusalongi töötajatel, kes aitavad lemmiku karvkatet hooldada ning annavad ka häid soovitusi koduseks hoolduseks! Leia endale lähim PetCity groomingusalong siit!

Kaitse karmide välitingimuste eest:

Kokkupuutel külma lumega vajavad lemmikud täiendavat kaitset. Käppade heaolu aitab talvel tagada käpavaha. Kui Sinu lemmik näitab külmakraadidega välja ebamugavusmärke, siis peaksite talle soetama talvejope ja jalanõud. Vastasel juhul võivad lemmiku karvadesse ja käpapadjandite vahele tekkida valusad lumepallid.

Vaata õpetust, kuidas valida jopet lühikarvalisele ning pikakarvalisele koerale.

Talvine karvahooldus on oluline osa Sinu lemmiku talvisest rutiinist. Järgides neid lihtsaid nõuandeid, aitad hoida oma lemmiku karvkatte terve ning säravana ka talvehooajal.

Блог для любителя животных:

Посмотреть все